Nieuws overzicht  

6983

Akoestiek - meer over geluidabsorptie

In openluchttheaters bevindt zich tussen het podium en de tribune voor publiek vaak een vijver. Dat komt omdat het wateroppervlak hard is en geen geluid absorbeert. De spelers zijn dan vaak zonder versterking tot op de achterste bank verstaanbaar. Maar er zijn genoeg situaties waarin we juist het omgekeerde willen bereiken en geluid niet zo ver laten dragen. Dan moeten we dus zorgen voor materiaal met een structuur die het geluid absorbeert. In vaktermen zeggen we dan dat de nagalmtijd wordt gereduceerd. De absorptie-eigenschappen van een materiaal worden uitgedrukt in de geluidabsorptiecoëfficiënt (α) en in de Noise Reduction Coefficient (NRC).


Woontoren krijgt 132 balkons met koudebrugvrije ophanging

In slechts tien werkdagen monteerde Stam + De Koning 132 betonnen balkons aan de gevel van de Onyxtoren in Eindhoven.

Accuraat, snel en kosten-effectief

IDIS introduceert AI in the Box (DV-2116), het versterkt de kracht van video-observatie systemen met de meest nauwkeurige Deep Learning Analytics.

FOAMGLAS® - dakisolatie voor intensief belaste daken

Platte daken hebben tegenwoordig een volwaardige plaats ingenomen in onze buitenruimte.

Ellen Profielen verbetert haar in- en opbouwprofielen

Het is één van de meest effectieve maatregelen die eigenaren van oudere huizen of wooncomplexen kunnen nemen in het verduurzamen: het isoleren van muren, daken, vloeren en ramen en deuren.

Dé standaard in spouwmuurisolatie heet Kooltherm K108

Met een unieke lambda-waarde van 0,018 W/m⋅K én een DUBOkeur, is de Kooltherm K108 Spouwplaat niet alleen een de best presterende hardschuim isolatieplaat, maar behoort deze ook nog eens bij één van de meest duurzame keuzes.

Isoleren levert veel op

Met het na-isoleren van een huis kan jaarlijks veel geld worden bespaard.

Sst… kanaalventilator Prio Silent is aan het werk

Systemair B.V. levert de Prio Silent: een vrijwel geluidloze kanaalventilator.

Zon en wind vangen in silo's

KAW viel onlangs in de prijzen met een opzienbarend concept voor de Maassilo van Rotterdam.

Magnum Tube is 'made in Holland'

De 5-laagse vloerverwarmingsbuis met diffusiedichte EVOH-laag is gemaakt van PE-RT Type 1 (Polyethylene Raised Temperature).

Daglicht is het hart van een gebouw

In Amsterdam Noord vervangt het nieuwe Noorderlicht College het bestaande Rosa Beroepscollege IJdoorn en het Waterlant Beroepscollege.

Nieuwe energiezuilen en vloerdozen van Legrand spelen in op actuele trend

Het vat de sterktes van de nieuwe energiezuilen en vloerdozen van Legrand perfect samen.